Більшість українських виробників пропонує дверні конструкції або стандартних розмірів, або ж нестандартних, але виготовлених під замовлення, під індивідуальний розмір. І це досить зручно, адже власник не буде обмежуватись конкретними вимогами та зможе реалізувати своє дизайнерське рішення.
На жаль, безкоштовні заміри дверного отвору від виробника доступні не в кожному місті і власникам доводиться самостійно визначитися з потрібним розміром. Щоб не довелось розчаровуватись та звужувати чи, навпаки, розширювати дверний отвір варто більше дізнатися як правильно знімати заміри. Про те як правильно виміряти двері піде мова дальше.
Як заміряти пустий дверний отвір?
Це найпростіший варіант замірів. Виконується в новобудовах де ще ніколи не встановлювались дверні конструкції, а також під час ремонту коли старі двері демонтовано.
Важливо! Визначити розміри можна лише після того, як завершено усі роботи з оздобленням поверхонь. В іншому разі розміри можуть буде неточними
Заміри міжкімнатних дверей вміщує три основні показники класичного відкривання дверей - "книжка"
ширина;
висота;
товщина.
Заміри ширини дверей. Дверні отвори дуже рідко бувають однакової рівної форми з ідеальними розмірами. Саме тому ширину потрібно визначати в трьох різних місцях: в самому верху отвору, внизу і посередині. Швидше за все показники на кілька міліметрів будуть відрізнятися. І це нормально. Для замовлення дверей вибрати потрібно найменший показник ширини.
Заміри висоти дверей. Визначати висоту майбутньої дверної конструкції потрібно за таким самим принципом, що й ширину, але бажано після завершальних робіт з підлогою (стяжка, плитка, ламінат, лінолеум і т.д.) Вимірюємо відстань від крайньої верхньої точки до крайньої нижньої. Зробити це потрібно також в трьох різних місцях: з лівого боку, справа, по центру. Щоб замовити двері, вказуємо найменший із отриманих показників.
Заміри товщини стіни. Вимірювання проводиться з двох сторін. Визначаємо товщину стіни в трьох різних точках на кожній стороні. Тобто разом доведеться записати шість значень. Обрати потрібно найбільший показник з отриманих.
Визначившись з тим, як заміряти двері, варто також подумати і про те, з якого боку будуть відчинятись двері: з правого чи лівого. Також варто надати продавцям інформацію щодо того якими будуть майбутні двері.
Як заміряти дверний отвір з дверима?
Наявність старих дверей, звісно, дещо ускладнює визначення розміру, проте із цим завданням можна справитись, якщо знати як.
Для початку варто демонтувати лиштву (налічнікі). В домашніх умовах це займе всього 10 хвилин. Якщо лиштва зафіксована саморізами, їх просто потрібно відкрутити за допомогою викрутки. Якщо прибита цвяхами, тоді “підважувати” краще ножем. Головна мета цих дій - дізнатись де починаються краї дверного отвору (дверної коробки).
Як зробити замір міжкімнатних дверей далі? - Таким самим чином, як у випадку з вільними дверними отворами.
Якщо зняти лиштву не вдалося, тоді заміри відбуваються за наступною схемою.
Визначаємо розмір (довжину та висоту) самого дверного полотна.
Замість товщини стіни вимірюємо та вказуємо товщину коробки без лиштви.
Варто вказати, що цей спосіб визначення розмірів є досить неточним. Якщо сумніваєтесь в правильності цифр, краще запросіть для виконання цієї роботи досвідченого майстра.
Багатьох цікавить як правильно виміряти вхідні двері. Все відбувається точно так само, як і для міжкімнатних конструкцій.
Стандартні розміри
Дверне полотно із висотою 2000 см., може мати такі варіанти ширини 60 см., 70 см., 80 см., 90 см., також є 40 см.,
Глубина дверної коробки (лутки) 80 мм., та 100 мм.,